Şənbə, 27.04.2024, 22:48
Mədəniyyət
Salam Qonaq | RSS
Müsabiqə
Təşəkkürlər!
Vergi dostları
Dağlar
Milli Net
Statistika

Xətdəkilər: 1
Qonaqlar: 1
İstifadəçilər: 0
Главная » 2013 » Fevral » 10 » “1 şagird:1 kompüter” layihəsi çərçıvəsində hazırladığım dərs nümunəsi
11:09
“1 şagird:1 kompüter” layihəsi çərçıvəsində hazırladığım dərs nümunəsi

Mövzu: Ven diaqramının tətbiqi ilə məsələ həlli

Standartlar: 1.1.4. İki sonlu çoxluğun birləşməsini və kəsişməsini tapır.

Dərsin məqsədi.

1) Müəyyən  qanunauyğunluqlara əsasən verilmiş çoxluqları yazır.

2) Çoxluqların kəsişməsini və birləşməsini tapır.

3) İki çoxluğun kəsişməsini və birləşməsini Ven diaqramlari ilə təqdim edir.

4) Çoxluqlara aid məsələləri Ven dioqramının tətbiqi ilə həll edir.

 

Dərsin tipi:  İnduktiv

İş formaları:  Fərdi iş, cütlərlə iş.

Üsulları:  Müzakirə, beyin həmləsi.

İnteqrasiya: Həyat bilgisi, azərbaycan dili, çoxluqlara aid mövzular

Resurslar: dərslik, iş vərəqləri, kompyuter, proyektor

Dərsin mərhələləri:

Motivasiya, problemin qoyuluşu

Kiçik bir hekayə oxuyuram. 

                                                      Həyat
         Tanrı yaratdığı varlıqları müxtəlif çoxluqlarda yerləşdirərək həyat kürəsini nizamladı. Zamanla çoxluqlar birləşərək böyümək, kəsişərək ortaq nəticəyə gəlib zamana hakim olmaq istədilər. Lakin, nə qədər genişlənsələr də dairəvi məkanın elementi olaraq təkrarlanan zamandan asılı oldular. Birləşdikdə fərqli elementlərdən, kəsişdikdə yalnız ortaq elementlərdən ibarət olduqlarından həyatın-günəşin, torpağın, havanın, suyun bir hissəsi oldular.

            Sinfə aşağıdakı suallarla müraciət edirəm:

Ardı liqdəki qoşma fayldadır - http://nuraz.ucoz.ru/load/riyaziyyat/1_sagird_1_komputer_layih_si_c_rciv_sind_hazirladigim_d_rs_numun_si/12-1-0-38 


Прикрепления: Şəkil 1
Просмотров: 4436 | Добавил: aslan | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Имя *:
Email:
Код *:


  


  


  

 

 

Müəllif: Nurlan Quliyeva. Dizayn və proqramlaşdırma: N.Quliyeva